Aldatan Erkekler Nasıl Davranır?

İlişkiler kategorisine 21 Eylül, 2016 tarihinde eklendi, 11.283 defa okundu

aldatanALDATAN ERKEKLER NASIL DAVRANIR?

Erkeklerin yapısında yeni heyecanlar yaşama arzusu hep vardır. Buna çoğu erkekte engel olamaz. Kadınların bunu bilmesi de erkekleri daha çabuk kandırmalarına sebep olur. Evli olup ta mutluluğu yakalayamayan erkekler, evliliğin oturma sürelerini bekleyemezler. Erkek egemenliği olan toplumlarda aldatan erkek yerine, eşini mutlu edemeyen kadın Portföyü yaratılır. Kadın eviyle ve eşiyle ilgilenmiyor hatta kendisine bile gereken özeni göstermiyordur. Toplum tarafından dosya çoktan hazırlanmıştır ve okunmayı bekliyordur. Gerçeğe bakıldığında ise böyle bir durum yoktur. Gerçek anlaşamayan iki çift vardır ve erkek başka bir yaşam şekli kurmuştur bile.

Man with phone in bed, looking at woman asleep

Bu tür olaylar toplumumuzda oldukça fazladır. Peki eşinizin sizi aldattığını nasıl anlarsınız? Bunu anlamanın birçok yolu vardır. Bunlardan ilki iletişim aracı olan telefonlardır. Erkeklerin yapısında hep ilgilenilme vardır. İlgiden hoşlanırlar. Bu yüzdende kadınlar yeni tanıştıkları erkeklere gereken ilgiyi göstermek için sık sık mesaj atarlar. Eğer eşiniz telefonunu saklamaya başladıysa ve “telefonumu elleme” gibi sözcükler kullanmaya başladıysa saklamak istedikleri var demektir. Çünkü evliliklerde sadakat ve güven önemlidir. Saklamak yerine paylaşmayı tercih etmek eşine verdiğin değer anlamındadır.

Zamansız çıkan toplantı yemekleri ya da gezileri önemli bir detaydır. Çalışma hayatında işle ilgili geziler elbette ki olacaktır. Fakat sık sık uzun seyahatler sizi şüpheye yöneltmelidir. İş gezilerinin geneli planlı ve programlıdır. Çünkü gezinin amacına uygun bir çalışma programı, belli bir süre hazırlanmayı gerektirir. Buda ani gezilerden ziyade daha önceden belirlenmiş tarihli geziler anlamını taşır. İş gezilerinin amacı yeni iş alanlarının açılması niyetiyle yapılır. Uzun süreli ani geziler sıklaşıyorsa evliliğinizi gözden geçirme zamanı gelmiş demektir.

Birde aldatan erkeklerin psikolojisinde, aldatmanın etkisiyle kendini kötü hissetme olayı vardır. Aldatan erkekler eşlerine yaptığı haksızlığın farkında olmasından dolayı, eşlerine beklenmedik sürprizler yaparak bu kötü duygudan kurtulmak isterler. Eşlerine bazen büyük buketli çiçekler, küçük ama değerli kutular içindeki hediyeler alarak eşlerinden özür dileme psikolojisini yenemezler. Bunların dışında sergileye bilecekleri davranışlarda vardır. Bazen çok saldırgan olabilirler. Her şeyin sorumlusu sizi görebilirler. Bu aldatma psikolojisinden kendilerini kurtarma davranışlarıdır.

Evlilik öyle kutsaldır ki çift taraflı koruma ister. Evliliğinizde olumsuz yaşayacağınız her türlü olayda konuşmayı öncelik haline getirin. Bu birçok evliliğin düzelmesine ve aldatma olaylarının azalmasına olanak sunacaktır

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1
Etiketler : , ,

Yorum Yaz