Erkeklerin Kadınlara Bakış Açıları Her Zaman Farklı mıdır?

İlişkiler kategorisine 23 Ocak, 2017 tarihinde eklendi, 15.729 defa okundu

Erkeklerin Kadınlara Bakış Açıları Her Zaman Farklı mıdır?

Erkekler kadınlar gibi değildir. Kadınlar duygusal yapıya sahiptir ve karşı cinsten de duygusal bir bağlılık beklerler. Kadınların karşı cinse bakış açıları erkeklerinkinden daha masumanedir. Erkekler kadınların öncelikli olarak görüntülerinden ziyade bazı bölgelerine bakarak tahrik olurlar. Bazı kadınlar da bu davranıştan hoşnut olabilirler. Karşı cinsin bu zayıf yönünü bilen kadınlar, beğenilmek adına bu bölgelerini daha ön plana getirerek erkeklerin tahrik duygularını tetiklerler. Erkekler isteklerini elde edebilmek ve bazı egolarını tatmin edebilmek için etkilendikleri her bayanla birliktelik yaşamak isterler. Kadınların bazıları bu duygulara karşılık verebileceği gibi karşı koyanları da vardır.

Erkeklerin ulaşamadığı her kadın onun için daha değerlidir.  Çabuk ulaştıkları kadına değer vermezler. Erkeklerin bakış açıların da iki tür kadın vardır. Eğlenerek vakit geçirdikleri geçici kadınlar. Evlenecekleri aile yaşantısını seven yuva kuracağı kadınlar. Bu iki seçenek arasında da erkek romantikliği ve şımarıklığı sever. Kendisine yapılacak her türlü jestten memnun olur. Bencil yapısını sergilemekten çekinmez. Tabi her erkek böyledir diye sınıflandırmakta doğru değildir. Kimi erkekler de ilgilenilmek yerine ilgilenmeyi sevebilir. Partnerine küçük hediyeler alarak farklı romantik ortamlar yaratarak ilişkilerini iyi boyutlara taşıyabilir. Tabi bunlar birer seçenek ve örnektir.

Ergenlik dönemlerinde erkek çocuklarında karşı cinse olan merakı son safhalardadır. Ergen erkek çocuklarının uzun saatler yalnız kalmak istemeleri bu yüzdendir. Hatta annelerinin odalarının toplamalarını istemezler. O yaşlardaki erkek çocukları en küçük resimden bile etkilenebilirler. Ergenlik dönemindeki kız çocukları ise daha farklı duygular içindedir. Onlar için beğenilmek çok önemlidir. Cinsellik daha sonraki aşamadır. Ergen dişi vücudundaki değişikliklerden belli bir dönem utanç duysa da bu duygu geçici bir duygudur. Kendini fark etmeye ve beğenmeye başladığında değişim gösteren bölgelerini göstererek dikkat çekmeye çalışır. Bu duygu kimine göre cinsellikle alakalı yorumlansa da, kimine göre büyüdüğünü göstere bilme duygusudur. Ergenlik dönemlerinde düşünme becerileri yavaşlar ve beyni istekler yönetmeye başlar. Tabi bu istekler çok masum istekler olmayabilir. Bu gibi evrelerde ebeveynler daha dikkatli olmalı çocuklarıyla sık sık konuşmalıdırlar. Çünkü en çok hatanın yapıldığı yaşlar bu yaşlardır.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum Yaz