İletişim İçin Sihirli Sözler

İlişkiler kategorisine 23 Ocak, 2017 tarihinde eklendi, 15.780 defa okundu

İletişim İçin Sihirli Sözler

İletişim kurmak birçok kişi için karşılıklı anlaşabilmenin en önemli yoludur. Arkadaşlarınız, işyerindeki meslektaşlarınız, aile üyeleri veya sevdiklerinizle bir konu gündeme geldiğinde kendinizi karmakarışık bir durumda hissederek iletişim kurmada kargaşa yaşama ihtimali yaşayabilirsiniz.

Özellikle karşıda bulunan kişiye uygun olmayan bir istek ya da itirazda bulunmak çatışma oluşmasına neden olabilir. Birçok insanların görüşleri farklıdır. Bu nedenle çatışmaların olması olasılığı doğal bir oluş olarak ortaya çıkar; ancak iletişim konusunda sihirli sözler ve dokunuşlar çatışmanın kavgaya dönüşmesini önler ve iletişimin daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.

Bir arkadaşınıza gidiyorsunuz ve ailenizden izin istemenize gerek var. Böyle durumda iletişim kurmanın önemi oldukça büyüktür. Çünkü izni alabilmeniz için sihirli sözlere ve dokunuşlara ihtiyacınız olacak. Bu sayede annenizi veya babanızı ikna edebilme kabiliyetiniz çok daha yüksek olacaktır. İşyerinde çalışırken amirden izin almak zorunda kalmanız halinde iletişim kurmak için sihirli sözler ve ifade şekli önem taşır.  Böyle durumlarda iletişim kurmanın önemi oldukça büyüktür bu ve benzeri birçok konuda bu iletişimi sağlamak için özel sözler  önem taşımaktadır.

Atalarımızın söylediği gibi ‘’tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır’’ atasözünde olduğu gibi tatlı dilli olmak ve sihirli sözlerle dokunuşları sağlamak her kapıyı açacaktır. Eşinizle iletişim içerisindeyken sofrada sevmediğiniz bir yemeği eleştirirken dahi tatlı dilli olmanın ve uygun sözleri bulmanın önemi çok daha yapıcı olmaya yardımcı olacaktır.

İletişim konusunda yapıcı olmak kırıcı olmaktan çok daha önemlidir. Belki sevmediğiniz bir duruma maruz kaldınız ya da sevmediğiniz bir şey yapmak zorunda  kaldınız; ancak bunu tatlı bir dille  geri çevirmek çok daha sağlıklı olacaktır. Çünkü etrafımızda bulunan insanlarla her daim iletişim içerisinde olmak zorundayız. İletişimde sözcüklerin önemi sevgiyle yürekten çıkması çok daha sağlıklı bir iletişim kurmaya yardımcı olur. Mutlaka sözleri sarf etmeden önce düşünerek hareket etmek gereklidir.  Bu durumda mutlaka kapatacağınız kapıyı bir gün çalmak zorunda kalacağınızı düşünerek ona göre temkinli ve  yumuşak olmak geri dönüşte o kapının size açılması anlamına gelecektir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum Yaz