İlişkiniz Artık Bitmeli Mi?

İlişkiler kategorisine 23 Ocak, 2017 tarihinde eklendi, 15.642 defa okundu

İlişkiniz Artık Bitmeli Mi?

İlişkiler bazı durumlarda mutsuz olmasına rağmen sürmeye devam eder.  Genelde ilişkide bir mutsuzluk hâkimdir Ancak iki taraf da bu mutluluğu birbirine belirtmekten kaçınır. Eğer bir ilişki içerisinde partneriniz sürekli olarak sizi mutsuz ediyor ve hala ilişkiyi sürdürmeye devam ediyorsanız bu konuda dikkatli olmanız gerekir. Çünkü mutsuz bir ilişki depresyona götüren en önemli nedendir. İlişkiniz içerisinde bir umut ilişkiyi kurtarma düşünceniz varsa bu konuda tekrar düşünmelisiniz.

Birçok kişi bitmesi gereken bir ilişkiyi negatif  ve kötü bir ilişki dahi olsa sürdürmeye çalışıyor. Böyle bir ilişki olduğunu da kabul etmez hale geliyorlar. Böyle bir ilişkide anksiyete, depresyon, zayıflamış bir bağışıklık sistemi ve stres baş gösterir. Sağlıksız olan bir ilişki içerisinde olan evli ya da flört eden çiftler ve hatta birbirinden ayrılmış olan eski çiftlerde dahi ilişkinin bitirilmesi gerekliliği ortaya çıkabilmektedir. Kötü bir ilişkinin sonsuza kadar sürdürülmesi gerekmez. İlişkiniz içerisinde belli bir sınırı çizmeli ve önceliği kendinize çevirmelisiniz. Çünkü bu ilişki uzun sürmesi halinde yıpratır ve hayat kalitenizi bozar.  Eğer hala ‘’onu seviyorum’’ düşüncesi yer alıyorsa; bunu bir kez daha düşünmeli içi boş bir alışkanlık olup olmadığını anlaşılmalıdır.

 

İlişkilerde sürekli ve kavga tartışma hali içerisinde kimse  bir haklı olan olması gerekiyorsa egoist davranışlar veya narsizm dolu bir davranış da yaklaşılıyor anlamına gelir. Mutlaka bu ilişkide düşünmek gereklidir. Tartışma anında tek tarafın etkili olması ile bu ilişkinin kötü olduğu anlamına gelmektedir.

Bir şeylerin ters gittiğini fark ediyor ancak sürekli partneriniz tarafından baskı altında hissediyorsanız;  size sürekli saldırgan ve küçük düşürücü davranışlar da bulunuyorsa ve öfke ile yaklaşım söz konusu ise mutlaka bu zehirli ilişkiyi bitirmek gereklidir. Çünkü bu aşağılama davranışları belli bir süre sonra sizin kişiliğinizi zedeleyecektir.

Sürekli kıskançlık yaparak hayatınızı zehir ediyorsa; hatalarınızı büyütüyorsa ve kendinizi gerçekten yorgun ve hasta olarak hissediyorsanız, uyku düzeniniz bozulduysa ve neşeniz yoksa kesinlikle yaşadığınız ilişkiyi tekrar gözden geçirmenizde fayda vardır.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum Yaz