"Sağlık" Kategorisi

Mide Yanmasına Ne İyi Gelir?

Sağlık kategorisine 18 Eylül, 2016 tarihinde eklendi, 11.227 defa okundu

mide-yanmasiMide Yanmasına Ne İyi Gelir?

Mide yanması özellikle yemeklerden sonra daha fazla artan bir durum sergiler. Ne yeseniz dokunur. Bu da çaresiz kalmanıza ve ne yapacağınızı şaşırmanıza neden olur. Bazı gıdaların yenmemesi ve bazılarında ise pişirme teknikleri ile önlem almanız mümkün olacaktır. Bazı gıdaların içinde bulunan lifli besinler sayesinde kolay sindirilebilmesi bu gıdaların hazmını da kolay yapmanızı sağlayacaktır.

Devamını Oku

Bakım Herşey midir?

Sağlık kategorisine 18 Eylül, 2016 tarihinde eklendi, 11.266 defa okundu

bakimBAKIM HERŞEY MİDİR?

Bu sorunun cevabı şüphesiz ki hayır olamaz. Bakım dediğimizde aklımıza ilk vücut bakımı, cilt bakımı, el ve ayak bakımı, saç bakımı gibi seçenekler gelir. Fakat bakım sadece bedenle sınırlandırılmamalıdır. Kılık kıyafetin temizliği de en az vücut bakımı kadar önemlidir. Bir insanın ilk dikkat çeken temizliği ve düzenidir. Temiz kokan kişilerin yanında bulunmak insanı mutlu eder.

Devamını Oku

Cildin Önemi ve Evde Yapabileceğiniz Öneriler

Sağlık kategorisine 18 Eylül, 2016 tarihinde eklendi, 11.255 defa okundu

cildinonemiCİLDİN ÖNEMİ VE EVDE YAPABİLECEĞİNİZ ÖNERİLER

 

Her kadının cildi farklıdır. Bundan dolayı her cilt tipi için ayrı makyaj ürünleri üretilmiştir. Kiminin yağlı olan cildine yağlanmayı en aza indiren ürünler tavsiye edilir. Yağlı olan ciltlerde yağlanmadan kaynaklı parlamalar oluşur ve buda kişiyi rahatsız eder. Kullanılacak ürün bu anlamda önemlidir. Çünkü kendi cildine uymayan bir malzeme kullanıldığında hem cildinizi rahatsız eder hem de sizin istediklerinize cevap vermez.

Devamını Oku