Makyaj Malzemelerinin Temizliğine Dikkat!

Genel kategorisine 22 Ocak, 2017 tarihinde eklendi, 15.641 defa okundu

Makyaj Malzemelerinin Temizliğine Dikkat

Makyaj Malzemelerinin Temizliğine Dikkat!

Özellikle düzenli makyaj yapmayı seçen kadınlar için en önemli ayrıntı olan kullandıkları makyaj malzemelerinin temizliğine dikkat etmek lazım! Çünkü makyaj malzemeleri belli bir süre sonra içerisinde ürettiği bakteriler nedeniyle ciltte birçok sorunun oluşmasına etken yaratabilmektedir. Bu nedenle kullanılan güzellik malzemeleri mutlaka düzenli olarak temizlenmelidir.

Kadınların çok sık kullanmış olduğu cımbızlar mutlaka kullanım sonrasında 5 dakika boyunca kaynar suda mikropların ölmesi için bırakılmalıdır. Bu açıdan dezenfekte edilmesi kaşlarınızı ve tüylerinizi alırken sorun yaşamamanıza yardımcı olacaktır.

Kirpik kıvırma aletleri de dezenfekte edilmesi gereken malzemeler arasında yer alır. Özellikle kirpik kıvırma aleti göz kapağına zarar verme tehlikesi yok gibi dursa da göz makyajını tamamladıktan sonra kıvırma sonrasında makyaj kalıntıları bulaşması nedeniyle bakteri üretebilir. Onun için alkolle temizlenmesi ve kapalı bir kutuda saklanması önemlidir.

Kalemtraşlar özellikle göz kalemleri açmak için kullanılır; ancak yağlı olması nedeniyle göz kalemlerinin kalemtraşlara bulaşması mümkündür. Bunun için mutlaka kaynar suyun içinde bekletilmek suretiyle fırçayla temizlenmelidir.

Tırnak makası da sık kullanılan ürünler arasında yer alır. Özellikle bakteri ve mikropların tırnak diplerinde derinin hassas olması nedeniyle kana karışması ihtimali olması ihtimali nedeniyle; temiz tutulması gereklidir. Mutlaka pedikür ve manikür yaptırırken gittiğiniz kuaförde bu ürünlerin hijyenik olup olmadığını kontrol edin.

Saç şekillendirme aletleri olan ürünler tabii ki ısıyla çalıştığı için sudan uzak tutmak gerekir. Ancak saç maşaları ve saç düzleştiriciler; ayda bir kez olsun alkolle silmekte fayda vardır. Ayrıca kullanmış olduğunuz tarakları da aynı şekilde diş fırçası ile temizlenmeli ve alkolle silmelisiniz.

Ayrıca kullanmış olduğunuz göz farı, eyeliner, göz kalemi, maskara gibi ürünleri çok uzun süre bekletmemek gereklidir. Kullanım olarak kısa sürede tüketmeniz bu ürünlerin cildinizde hassasiyet yaratmaması için önemlidir.

Kullanılmış olan makyaj malzemelerinin mutlaka kaliteli olanlarını edinmek özellikle cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

Ayrıca kullanmış olduğunuz makyaj malzemeleri mutlaka ayrı ayrı paketleme yaparak; makyaj çantanızda o şekilde taşımanız çok daha sağlıklıdır. Çünkü birbiri içine girmiş makyaj malzemeleri hem sağlıksız bir görüntü oluşturacaktır.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Etiketler : , ,

Yorum Yaz