Parfümün Kalıcılığını Artırmak İçin Ne Yapmalı?

Genel kategorisine 22 Eylül, 2016 tarihinde eklendi, 11.360 defa okundu

parfum_kalicik1 Parfümün Kalıcılığını Artırmak İçin Ne Yapmalı?

Düzenli bir şekilde beğenerek aldığınız bir parfümün hemen uçup gitmesi canınızı sıkabilir. Peki parfümünüzün uzun süre vücudunuzda kalıcı olmasını sağlamak için ne yapmak gereklidir? Genelde parfüm kullanırken bazı hatalar parfümün çok daha çabuk uçup gitmesine ve etkisini azaltmasına neden yaratabilir.

Özellikle parfüm kullanırken mutlaka temiz tene uygulanmasına dikkat etmek şarttır. Bu nedenle banyodan çıktıktan sonra parfüm kullanmak; parfümünüzün daha kalıcı olması anlamına gelecektir.

Ayrıca parfümünüzü destekleyen duş jelleri, deodorantlar ve vücut losyonları kullanmak parfümünüzün vücudunuz üzerinde daha etkili olmasına yardımcı olacak uygulamalar olabilmektedir.

Bunun yanı sıra parfümün daha kalıcı olması için yapılacak bir uygulamada; nabzın attığı yerlerde ve çok hareket ettirdiğiniz yerler de etkili olur. Kokunun daha fazla kalıcı olmasını ve etrafa yayılmasını sağlayacaktır. Göğüs arası, boyun, bilekler, diz arkaları ve kulak arkası gibi yerler bu uygulama için önemli olan yerlerdir.

parfum_kalicikAyrıca parfümünüzü mutlaka cilt tipinize uygun bir şekilde seçmeniz bakımı için daha kalıcı olmasına etken olur. Eğer kuru cilt tipine sahipseniz parfümün mutlaka aralıklarla yenilemeniz gereklidir.

Parfümün mutlaka beden tarafından kabul edilmesi de önemlidir. Bunun için parfüm seçimi sağlamak üzere 3 koku denemelisiniz. Burnunuza üç kokudan sonrasında alacağınız her koku bir önceki kokuyla karışacak ve sizi yanıltacaktır. O nedenle üç kokudan fazla deneme yapmayın!

Parfümü mutlaka kendinizde test ederek uygulayın ve birkaç saniye sonra etkisini hissederek ona göre tercihte bulunun. Bazı beğendiğiniz parfümler teninizle uyumlu olmadığı için kalıcılık sağlamaz. O nedenle mutlaka teninize uygun olan parfüm almak konusunda dikkatli olun.

Bunun yanı sıra parfümlerin mutlaka kullanma tarihlerine dikkat ediniz. Bazı durumlarda raflarda çok fazla bekleyen parfümler kullanım sonrasında etkisini kaybeder. İçindeki esansın uçması daha hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Ayrıca aldığınız parfümün kalitesi de teninizde kalıcı olmasında etkendir. Çünkü bazı parfümler esans olarak karışımlı ve etkileyici olmayabilir. Bu nedenle mutlaka kaliteli olan parfümleri seçmeniz hem kullanım açısından uzun süre kalıcı olmasına hem de sürekli olarak parfüm yenileme ihtimalinizi de ortadan kaldıracaktır.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1
Etiketler :

Yorum Yaz