Tırnaklar Nasıl Kolay Uzatılır?

Genel kategorisine 22 Ocak, 2017 tarihinde eklendi, 15.805 defa okundu

Tırnaklar Nasıl Kolay  Uzatılır?

Kadınların kişisel bakımları arasında yer alan tırnak uzatma oldukça önemlidir. Çünkü uzun tırnaklar kadının elinin hoş görünmesine ve bakımlı olan kadının daha alımlı ve çekici olmasını sağlar. Bazı durumlarda çalışma hayatı içerisinde ya da günlük hayat içerisinde tırnaklar yıpranır ve kırılmaya başlar.  Kırılan tırnakların mutlaka kesilmesi gereklidir. Daha sonrasında uzatmak için sıkıntı yaşanır. Tırnakların daha kolay uzaması için birtakım uygulamalar yapmak gerekir. Bu sayede tırnakları daha kolay uzatmak mümkün olacaktır.

Bazı kişilerde sağlık nedenleri yüzünden tırnakların uzaması gecikebilir. Hatta kırılmalar da çoğalabilir bu gibi durumlar için mutlaka vitamin eksikliği, tırnak yemek ve tırnakları kemirmek gibi bir takım rahatsızlıklar bulunur. Bu sorunların tedavi edilmesi sağlanmalıdır. Tırnaklarınızı yeme gibi bir alışkanlığınız varsa acı ojeler kullanarak bu alışkanlığınızdan vazgeçebilirsiniz.  Tırnakları küt kesim ve törpüleme ile daha rahat kırılır ve uzaması zor olur. O yüzden oval bir şekilde tırnak keserek törpülemeniz gereklidir. Ayrıca oje kullanımında mutlaka ojeleri sürmek için iki üç gün ara vermelisiniz. Sürekli olarak oje kullanmak tırnağın sararmasına ve güçsüz kalmasına etken olacaktır.

Tırnaklar soğuk suyla temas ettiğinde daha hızlı bir şekilde uzar; ancak ılık su ya da sıcak su tırnakların yumuşamasına ve çabuk kırılmasına neden olur. Elde bulaşık yıkıyorsanız; bulaşık suyunuza mutlaka yarım limon suyu ilave edin. Bu sayede sertleşerek kırılmasını önleyecektir.

Tırnak bakımı için öncelikle evde bazı kürler uygulayabilirsiniz. Bunlardan birisi olan limon ve zeytinyağını karıştırarak tırnaklarınıza masaj yapabilirsiniz. Bu sayede tırnaklarınızın güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca içeriğinde gliserin ya da zeytinyağı olan nemlendiriciler kullanmanız ile tırnaklarınıza masaj yaparsanız daha sağlıklı uzayacaktır.

Sirkenin içerisine bir miktar tuz ilave ederek karıştırın ve tırnaklarınızı 5 dakika bu karışımda bekletin. Daha sonra temizleyin; bu kür tırnaklarınızın hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. Ayrıca E vitamini tırnaklar için gerekli olan vitaminlerdir. Bu nedenle E vitamini kapsülleri alarak bunları tırnaklarınıza uygulayıp masaj yapabilirsiniz. Tırnak uzatan yöntemlerden birisi de menekşe yağıdır. Menekşe yağı ile dört gün arayla tırnaklara bakım yapılabilir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1
Etiketler : ,

Yorum Yaz